Backcasting
A backcasting technikája a jövőbe helyezi a fókuszt. Nem azt kérdezi: hova tartunk? Hanem azt: hova akarunk eljutni? Ha erre válaszolunk, azt is kideríthetjük, hogyan jussunk el oda.
Egy backcasting kutatásban szakértők elképzelték azt a technológiát, amely egyszerre szolgálja az emberiséget és a környezetünket.
A backcasting módszertanáról szóló cikkből kiderül, hogy miért és hogyan lehet jól használni a jövőből visszafelé gondolkodást a fenntarthatósági kérdésekben.
Ebben a kutatásban egy marketingkommunikációs ügynökség összes kollégáját kérdezték meg arról, hogy milyennek szeretné látni az iparágát a jövőben.
Ebben a kutatásban egy marketing-kommunikációs ügynökség összes kollégáját kérdezték meg arról, hogy milyennek szeretné látni az iparágát a jövőben.
Ebben a kutatásban egy backcasting során azt kérdeztük szakértőktől, hogy milyen legyen az a vállalat, amely fenntartható és felelős.
Csak egy új narratíván keresztül
tudunk eljutni egy új világhoz
a jelenlegi nihilből.
Csak egy új narratíván
keresztül tudunk eljutni
egy új világhoz a
jelenlegi nihilből.
Fenntarthatóság
Jobb lenne nekem,
ha azt gondolnám,
hogy nem lehet változtatni?
A fenntarthatóság nem csak vászonzsacskókról szól. A változáshoz párbeszédre van szükség, és minél változatosabb hangok szólalnak meg, annál igazságosabb jövőkép teremthető.
A fenntarthatóság nem csak vászon-zsacskókról szól. A változáshoz párbeszédre van szükség, és minél változatosabb hangok szólalnak meg, annál igazságosabb jövőkép teremthető.
Sokáig azt gondoltuk, hogy ha egy politikushoz eljutnak a megfelelő információk, akkor jó döntést fog hozni. Ebben a cikkben összeszedtük azt, hogy ez miért nincs így.
A világ sokat nyer akkor, ha a művészet és a társadalomtudomány közösen lép fel egy ügy érdekében. Ebben a cikkben kiderül mi a mi tapasztalatunk ezen a téren.
Amikor radikális kollektív döntésekről van szó, a döntésekben való részvétel kulcsfontosságú. Ez a cikk úgy beszél a részvételről, hogy közben egy konkrét fenntartható fogyasztásról szóló kutatáson keresztül ismerhetjük meg annak technikáit, pl. a részvételi rendszertérképezést.
Ebben a provokatív kutatásban annak jártunk utána, hogy mi az összefüggés társadalmaink halállal kapcsolatos hozzáállása és a fenntarthatatlan életmódunk között.
Ebben a provokatív kutatásban annak jártunk utána, hogy mi az összefüggés társadal-maink halállal kapcsolatos hozzáállása és a fenntarthatatlan életmódunk között.
Jobb lenne nekem,
ha azt gondolnám,
hogy nem lehet változtatni?